![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14556136
*
nr 1455 6136
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 18:27:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 10:03:07
1
2.600 kr
21/3 15:32:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
nr 1455 6136
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 10:03:07 | 1 | 2.600 kr |
21/3 15:32:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25